provoz: květen - říjen

e-mail: info@kempkaprik.cz   +420 723 591 780

Houbaření

 • Co byste měli vědět, než vyrazíte na houby

  Vzhledem k tomu, že je Chlum u Třeboně obklopen četnými lesy nabízí se příležitost strávit jeden, nebo více dní houbařením. Určitě se kromě velkého koše nezapomeňte vybavit pevnou obuví, dlouhými kalhotami a samozřejmě repelentem.


  Protože jsou rakouské hranice poměrně blízko, může snadno stát, že se nechtěně dostanete k naším jižním sousedům. Pro tyto případy pro vás mámě několik následujících rad.


  Při sběru hub v Rakousku je potřeba být opartný a dodržet pravidla, která zde platí. Především je potřeba počítat s tím, že na rozdíl od Česka si z rakouských lesů můžete odnést maximálně 2 kg na osobu. Na houby proto vezměte co nejvíce členů rodiny. Vždy také zdůrázněte, že máte houby pouze pro osobní potřebu, jelikož komerční sběr zde není povolen. V chráněných oblastech není sběr hub povolen vůbec. Pozor jako spousta dalších rekreačních činností je sběr hub omezen i časově, v létě se smí houbařit od 7.00 do 19.00 hodin a od října dokonce jen do 17.00, aby od vás měla zvěř pokoj. A pozor, za porušení pravidel vám hrozí velmi vysoké pokuty dosahující až tisíců €.


  Pozor, děti do 15. let musí mít při vstupu do Rakouska platný pas, nebo vyřízený občanský průkaz.

  Kosik hub